Alternatif köprü bitiyor

Geçtiğimiz aylarda İnönü mahallesinde meydana gelen heyelan sonrası gündeme gelen ve Gümüşhane Belediyesi tarafından yapımına başlanan alternatif yolu transit yola bağlayacak köprü inşaatı hızla devam ediyor.
Harşit Çayı içerisinde temel atma ile başlayan çalışmalar ile köprünün ayaklarının yükselmesiyle ilk etabı tamamlanmıştı. Son olarak hazır döküm 19,5 metre boyunda 8 adet Kiriş Gümüşhane’ye getirilerek yerlerine konuldu.

Çalışmaları yerinde inceleyen Gümüşhane Belediye Başkanı Mustafa Canlı, “Geçtiğimiz aylarda, hepimizi üzen talihsiz heyelan sonrası gündeme gelen alternatif yol çalışmalarımızda sona yaklaşıyoruz. Alternatif yolun en önemli kısmı olan bağlantı köprüsünün kirişlerini daha önceden hazırlanan yerlerine koyduk. 50 bin TL değerindeki kirişler hayırsever hemşehrimiz Ahmet Olgun tarafından yaptırılarak belediyemize gönderilmiştir. Ahmet Olgun beyefendiye, Gümüşhane halkı adına teşekkürlerimi sunuyorum. Ahmet beyin bu duyarlı davranışını ve bu tür bağışlarda bulunan diğer hayırsever hemşehrilerimizin isimlerinin yaşatılmasını kendimize bir borç sayıyoruz. Bu amaçla yeni köprümüze, Belediye Meclis kararıyla ‘Ahmet Olgun’ ismini verdik” dedi.

Her şeyde bir hayır vardır diyen Canlı, “İnönü mahallesinde meydana gelen heyelan hepimizi fazlasıyla üzmüştür. Ancak daha öncede belirttiğim gibi Gümüşhane coğrafyası yapılanmaya çok müsait bir coğrafya değil. Bu amaçla yeni alanlar açmak için bazı çalışmalar yapmak zorunda kalıyoruz. İnönü mahallesi de bunlardan biriydi. Yaşadığımız talihsizlik bu amacımızı biraz geciktirdi ama çalışmalarımıza engel olmadı. İnönü mahallemizde meydana gelen heyelan sonrası, şehrimizi yeni bir cadde ve bir alternatif yola kavuştu. Alternatif yolu sadece doğal afetler yada diğer olumsuzluklarda kullanılmak üzere yapılan bir yol olarak düşünmüyoruz. Tamamlandığı zaman ilimize çok güzel bir görüntü kazandırmasının yanında ailelerin rahatça yürüyüş yapabileceği sakin bir ortam olacak” şeklinde konuştu.

Advertisements

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: